fbpx
2026. június 16. kedd

Wissing szerint utakat kell építeni

A német szövetségi közlekedési miniszter a Transport Logistic szakkiállítás megnyitóján a nullemissziós teherautók gyors elterjedését prognosztizálta.

Úgy tűnik, Volker Wissing, az FDP által delegált miniszter végleg a közút – és a német autóipar – lobbistájaként vonul be a történelembe. Nyugat-Európában 2023-ban már nem mondhat olyat egy politikus, hogy a vasutat nem kell fejleszteni, Wissing is megfutotta a tiszteletköröket ebben a tárgyban, amikor kedden hivatalosan megnyitotta a világ legnagyobb logisztikai vásárát Münchenben. A vasutat korszerűsíteni és digitalizálni fogjuk – mondta az eurotransport beszámolója szerint –, egyik korridort a másik után fel fogjuk újítani. Ez persze minden esetben teljes vágányzárral jár majd – szúrta oda, mintha lehetetlen lenne a forgalom fenntartásával megszervezni a rekonstrukciókat.

Viszont – folytatta a Transport Logistic expót megnyitó miniszter – a 2051-re várható 46 százalékos teherforgalom-növekedést nem lehet teljes egészében a vasútra terelni, továbbra is utakat kell építeni.

Meglepődöm, amikor a klímaaktivisták azt követelik, hogy ne építsünk több utat. Ez visszavetne bennünket az éghajlatvédelemben

– tette hozzá Volker Wissing.

A miniszter igyekezett cáfolni azt a gyakran hangoztatott ellenvetést, hogy még nincs elég alternatív hajtású közúti jármű az átálláshoz. „2030-ra négy újonnan bejegyzett haszongépjárműből három emissziómentes lesz” – mondta, a teherautó-gyártók adataira hivatkozva.

Nyitóképünkön Volker Wissing beszél a megnyitón (fotó: Transport Logistic)

Ezek is érdekelhetik

Több mint negyedmillió éjszakai utas a MÁV-START-nál

Budapest Béccsel versenyez a legtöbb éjszakai járattal érintett csomópont címéért. Európában néhány éve megfordult a trend, elsősorban az osztrák államvasút befektetése nyomán növekszik a hálókocsis,...

Rekordmélységben a Deutsche Bahn pontossága

Novemberben csak minden második távolsági vonat érkezett meg időben: ez az 52 százalékos eredmény új negatív rekord idén. A masszív restancia elsődleges okaként az országszerte zajló felújítási munkálatokat nevezte meg a német vasúttársaság.

Újra felmerült, hogy versenyre hívják az Eurostart

Többen is próbálkoztak már személyszállító járatot indítani a Csalagúton, de eddig az Eurostaron kívül senkinek sem sikerült. Kétszeresére növelhetőnek látja a Nagy-Britannia és Franciaország közötti...

MÁV–Volán-csoport, Mol, Waberer’s: közösen a zöld hidrogénért

Hamarosan indul a karbonsemleges hidrogént termelése Százhalombattán, a Mol elektrolizálóüzemében. A hazai közlekedés és energetika meghatározó szereplői a jövőben közösen vizsgálják a zöld, megújuló hidrogén...

Németország: érkeznek még új dízelvonatok is

Szlovénia, Ausztria és Szlovákia járműhelyzetének bemutatása után szeptemberi számunkban a német regionális vonalak elektromos járműveit vettük sorra. Most a felsővezeték nélküli vonalak vonataival folytatjuk. Elöljáróban: a német piac a kezdeti extremitások után megtalálni látszik az üzemidő-optimumot is.

Idegen mozdonyokba szerel ETCS-t a Stadler

A cég a MÁV mozdonyaiba is szívesen telepíteni az ETCS fedélzeti berendezéseit. A DB, a Stadler és annak mérnöki vegyesvállalata, az AngelStar először készített fel...

Legfrissebb híreink

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Havonta megjelenő hírlevelünkből értesülhet a vasúti világ híreiről. Íratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre!
Email címének megadásával Ön hozzájárul, hogy a Magyar Vasút szerkesztősége személyes adatait hírlevélküldés céljából kezelje az Adatvédelmi Szabályzatnak megfelelően.

Magyar Vasut Meetup

További cikkek a szerzőtől

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

Hamarosan indul a nyári főszezon a MÁV-nál: több férőhely, új járatok, differenciált árazás

Június 20-án lép életbe a MÁV-csoport nyári főszezoni menetrendje, amely sűrűbb közlekedést, nagyobb kapacitásokat, új járatokat kínál.

A rovat további cikkei

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.

Hamarosan indul a nyári főszezon a MÁV-nál: több férőhely, új járatok, differenciált árazás

Június 20-án lép életbe a MÁV-csoport nyári főszezoni menetrendje, amely sűrűbb közlekedést, nagyobb kapacitásokat, új járatokat kínál.