fbpx
2026. június 17. szerda

Helyére került a Déli Körvasút Szerémi út felett átmenő hídeleme

Újabb mérföldkő a budapesti vasúti infrastruktúra fejlesztésében: helyére került a Szerémi út és az 1-es villamosvonal felett épülő új vasúti híd 250 tonnás acélszerkezete.

A Déli Körvasút építésének jelenleg folyó, második ütemében a magyar vasúthálózat egyik legnagyobb forgalmú és jelentősen kapacitáshiányos szakaszán, a budapesti Ferencváros és Kelenföld vasútállomások között újítja fel és bővíti a vasúti összeköttetést az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM). Még húsvét előtt a beruházással kapcsolatban Kovács Balázs Norbert, az ÉKM budapesti kormányzati beruházásokért felelős miniszteri biztosa és Király Nóra, a Déli Körvasút fejlesztésének közösségi kapcsolattartásáért felelős miniszteri megbízottja tartott sajtótájékoztatót.

A Szerémi út feletti új vasúti hidat több, egyenként 10-17 tonnás elemből, a helyszínen szerelték össze a szakemberek az elmúlt időszakban, majd a beállítást, hegesztést és a korrózióvédelmi munkálatokat követően a 250 tonnás hídszerkezet egyben, a közúti és villamosforgalom megállítása nélkül került a helyére – adta hírül az ÉKM sajtóosztálya.

Kovács Balázs Norbert, az Építési és Közlekedési Minisztérium budapesti kormányzati beruházásokért felelős miniszteri biztosa kiemelte:

a Déli Körvasút építését az elmúlt 100 év egyik legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése. A körvasút nemcsak a fővárosi, de a teljes hazai közlekedés szempontjából is az egyik legfontosabb beruházás; a három, Budapesten áthaladó európai közlekedési folyosó is ezen az útvonalon halad át, illetve a vonalszakaszon található a magyar vasúthálózat legfontosabb Duna-hídja, ahol a Dunát keresztező vasúti forgalom több mint 95%-a bonyolódik.

A miniszteri biztos hozzátette, hogy az új vágányok megépítésével javul az elővárosi vasúti közlekedés, a kapacitásbővítéssel a budapesti utak körülbelül napi 60 ezer gépjármű forgalmától mentesülhetnek, a megépülő két vasúti megállóhely pedig a megtelés határán álló vasúti fejpályaudvarokat tehermentesíti.

Király Nóra, a Déli Körvasút fejlesztésének közösségi kapcsolattartásáért felelős miniszteri megbízottja kiemelte:

a Déli Körvasút városi környezetben megvalósuló, mind területében, mind komplexitásában jelentős mértékű munkálatokkal járó fejlesztés, amely során végig kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a kivitelezés a lehető legkisebb terheléssel járjon a környéken élők számára. A jelenleg épülő, csökkentett zajkibocsájtású korszerű vasúti infrastruktúra, a zajvédelem és a nyílászárók cseréje lehetővé teszi, hogy a beruházás környezetében élők számára a fejlesztés javítsa lakókörnyezetük nyugalmát.

A Déli Körvasút hazai és IKOP_PLUSZ-2.1.0-23-2023-00002 azonosító számú „Budapest-Kelenföld – Ferencváros vasútvonalszakasz kapacitásbővítésének építési munkái (Déli körvasút II. ütem)” tárgyú forrásokból valósul meg.

Fotók: ÉKM

Ezek is érdekelhetik

Növekvő teherforgalom mellett is stabil a működés a Déli körvasút kritikus szakaszán

Pozitívak az első hetek tapasztalatai a Déli körvasút projekt részeként elrendelt Kelenföld és Ferencváros között zajló részleges vágányzár során.

Sorra szépülnek a vasútállomások

Országszerte halad a MÁV-csoport állomásfelújítási programja, miközben új lendületet kap a balatoni vasútállomások korszerűsítése is.

Új ütemhez érkezett a Déli körvasút fejlesztése

Tervezetten 2027 év végéig Budapest-Kelenföld és Ferencváros között jellemzően csak egy vágányon közlekedhetnek majd a vonatok.

BuBe: nincs céldátum a személyforgalom indulására

Az indulás időpontját kizárólag a biztonsági vizsgálatok eredménye és az ezért felelős szakemberek határozzák meg.

Csendesebb és zöldebb lesz a Déli Körvasút térsége

Jelentősen csökken a vasúti zaj a Déli Körvasút Ferencváros és Kelenföld közötti szakaszán a beruházás II. ütemének megvalósításával.

Megerősítette együttműködését a MÁV és a Dunaújvárosi Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetem és a MÁV, hogy kölcsönösen támogassák egymás tudományos, innovációs és oktatási tevékenységét.

Legfrissebb híreink

Irány a tenger: júliustól ismét közlekedik az Adria InterCity

Idén is elindul a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity, amely július 3. és október 2. között heti 2–4 alkalommal közlekedik.

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Havonta megjelenő hírlevelünkből értesülhet a vasúti világ híreiről. Íratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre!
Email címének megadásával Ön hozzájárul, hogy a Magyar Vasút szerkesztősége személyes adatait hírlevélküldés céljából kezelje az Adatvédelmi Szabályzatnak megfelelően.

Magyar Vasut Meetup

További cikkek a szerzőtől

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.

Vitézy: 35 db emeletes InterCity-motorvonat beszerzése indulhat meg idén

Az EU-val megkötött finanszírozási megállapodásnak köszönhetően 35 új InterCity-motorvonat beszerzésére nyílhat lehetőség.

Uniós forrásból újulhat meg a HÉV-flotta: 42 új motorvonat beszerzése várható

Az új EU-s finanszírozási megállapodásnak köszönhetően teljes körű járműcserére készülhet a budapesti HÉV-hálózat három vonala.

A rovat további cikkei

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.