fbpx
2026. június 17. szerda

405 km/óra sebességgel száguldott az ICE-S tesztvonat

A Deutsche Bahn (DB) és a Siemens Mobility új sebességi rekordot állított fel az Erfurt–Lipcse/Halle nagysebességű vonalon, ugyanis egy ICE-S tesztvonattal 405 km/h sebességet értek el.

Ahogy a Siemens Mobility a közleményében is jegyzi, az ICE-S, a DB Systemtechnik mérővonata elsősorban teszt- és mérési célokra szolgál: új vonalak tesztelésére, infrastruktúra ellenőrzésére és különféle nagysebességű tesztek elvégzésére. A nagysebességű vonalak üzemeltetési feltételeinek pontos elemzéséhez és optimalizálásához kiterjedt mérési technológiával van felszerelve. Ezáltal az ICE-S kulcsfontosságú szerepet játszik a német nagysebességű vasúthálózat teljesítményének fejlesztésében és biztosításában.

Kiemelik azt is, hogy a 300 km/óra feletti sebességű vonatfutások alapvetően nagyon ritkák a német vasúthálózaton, és ezek kizárólag tesztelési célokat szolgálnak. A tesztfutások során értékes adatokat gyűjtenek elsősorban a nagysebességű vonalak felújításához és a vonatok technikai fejlesztéséhez.

A német ICE vonatok normál üzemben legfeljebb 300 km/h sebességgel közlekednek. Ezeket a sebességeket kizárólag speciálisan kialakított nagysebességű vonalakon érik el, például a Berlin–München vagy a Köln–Frankfurt útvonalakon, melyeket kifejezetten a biztonságos nagysebességű közlekedésre terveztek. 

A Siemens Mobility új Velaro Novo modellje – amely az ICE-S részeként elérte a 405,0 km/h sebességet – a korábbi három Velaro-generáció továbbfejlesztése. Akár 30%-kal kevesebb energiát fogyaszthat, miközben jelentősen csökkenti a beruházási és karbantartási költségeket. Az ülőhelyek száma pedig 10%-kal megnövelték.

Nyitókép forrása: Siemens Mobility

Ezek is érdekelhetik

Rekordokat döntött az idei transport logistic – köztük magyar szereplőkkel

Az összesen 2722 kiállítóval és a több mint 77 ezer látogatóval a transport logistic új rekordokat döntött.

Újabb Siemens Vectront rendelt a FOXrail

Az árufuvarozó vasúttársaság élt opciós lehetőségével és a megrendeléssel így már négy Vectron mozdony lesz a flottában.

Új Vectron mozdonyokat rendelt a CER Cargo

A CER Cargo Holding és a Siemens Mobility megállapodást kötött két darab Vectron MS típusú villamos mozdony gyártására.

Deutsche Bahn eladta a DB Schenkert

A Deutsche Bahn értékesítette a logisztikai leányvállalatát, a DB Schenkert a DSV dán közlekedési és logisztikai társaságnak.

Megkezdődik a német vasúthálózat energetikai hálózatüzemeltetésének modernizációja

A Deutsche Bahn Energie a német vasúthálózat villamosenergia-rendszerének korszerűsítésébe kezd, várhatóan 2028-ra készülhet el.

Digitalizáció és innovatív megoldások a hazai közlekedés fejlődéséért

Vezető technológiai vállalatként a Siemens Mobilitynél a vasúti ágazatban egyedülálló módon kapcsolják össze a valós és a digitális világot.

Legfrissebb híreink

Irány a tenger: júliustól ismét közlekedik az Adria InterCity

Idén is elindul a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity, amely július 3. és október 2. között heti 2–4 alkalommal közlekedik.

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Havonta megjelenő hírlevelünkből értesülhet a vasúti világ híreiről. Íratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre!
Email címének megadásával Ön hozzájárul, hogy a Magyar Vasút szerkesztősége személyes adatait hírlevélküldés céljából kezelje az Adatvédelmi Szabályzatnak megfelelően.

Magyar Vasut Meetup

További cikkek a szerzőtől

Irány a tenger: júliustól ismét közlekedik az Adria InterCity

Idén is elindul a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity, amely július 3. és október 2. között heti 2–4 alkalommal közlekedik.

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

A rovat további cikkei

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.