fbpx
2026. június 17. szerda

Digitalizáció és innovatív megoldások a hazai közlekedés fejlődéséért

Vezető technológiai vállalatként a Siemens Mobilitynél a vasúti ágazatban egyedülálló módon kapcsolják össze a valós és a digitális világot nagyobb hozzáadott értéket teremtve ügyfeleik, partnereik és az utazóközönség számára. Egy nyitott ökoszisztémában egyesítik a vasúti járműveket, -infrastruktúrát és -szolgáltatásokat, valamint a szoftvermegoldásokat, hogy lehetővé tegyék a fenntartható, kényelmes és költséghatékony vasúti közlekedést.

A Siemens Mobility ügyfeleivel és partnereivel együtt zökkenőmentes összeköttetéseket tesz lehetővé, és átalakítják a közlekedést mindenki számára. Közel másfél évszázada elkötelezetten dolgoznak azon, hogy a magyar vasút fejlődésében és rekonstrukciójában aktív részt vállaljanak, mind a kötöttpályás infrastruktúra, mind a vasúti járművek területén. Ennek részeként nem csak a kivitelezés és szállítás valósul meg magyar munkavállalók közreműködésével, hanem jelentős kutatási és fejlesztési tevékenységet is végeznek Magyarországon kimagasló hozzáadott értékkel és nagy mértékű felelősséggel. A vállalat évről évre dinamikusan bővülő központjában magasan kvalifikált, szakértő munkatársak olyan jövőbemutató projekteken dolgoznak, mint az autonóm közlekedési rendszerek, a mesterséges intelligencia alkalmazása vagy a felhőalapú biztosítóberendezések.

A központ létszámát a jövőben tovább növelné a Siemens egy 4-500 fős kutatás- fejlesztési részleg kiépítésével, ezáltal elősegítve további magyarországi beruházások létrejöttét és a kiemelt szaktudással rendelkező magyar mérnökök és programozók részére hazai munkahelyek biztosítását.

 

Vécsey Balázs a 2024-es Magyar Vasút Konferencián
Vécsey Balázs bemutatkozott az idei Magyar Vasút Konferencián

A HUNGRAIL által szervezett őszi Magyar Vasút Konferencia volt az első alkalom, ahol Vécsey Balázs a szektor szereplőihez szólt. Kiemelte, hogy a digitalizáció mint megatrend, a jelen vasúti fejlesztéseinek motorja, nem a jövő generációjának a feladata. „Az előrejelzések szerint 2050-re az utasok által megtett kilométerek száma duplázódni fog. Nekünk az a feladatunk, hogy ezt a többlet utazást vasútra tereljük. Egyrészt azért, mert a vasút képes a legnagyobb szállítási kapacitásra, másrészt pedig fenntarthatósági okokból, hiszen a vasút generálja a legkevesebb CO2-kibocsátást. Ez nálunk nem csak szlogen, hanem a mindennapjaink része. A tavaly értékesített gördülőállománnyal összesen 60 millió tonna széndioxid-kibocsátást kerültünk el, és azzal az 1200 villanymozdonnyal, amit a következő években Indiának szállítunk, további 800 millió CO2 megtakarítást érünk el – ez Németország egy teljes évi kibocsátásával megegyező érték."

Ezek is érdekelhetik

405 km/óra sebességgel száguldott az ICE-S tesztvonat

A DB és a Siemens Mobility új sebességi rekordot állított fel, egy ICE-S tesztvonattal 405 km/h sebességet értek el.

Újabb Siemens Vectront rendelt a FOXrail

Az árufuvarozó vasúttársaság élt opciós lehetőségével és a megrendeléssel így már négy Vectron mozdony lesz a flottában.

Új Vectron mozdonyokat rendelt a CER Cargo

A CER Cargo Holding és a Siemens Mobility megállapodást kötött két darab Vectron MS típusú villamos mozdony gyártására.

Európai összefogás a fenntartható és hatékony vasúti áruszállításért

A nyilatkozat hangsúlyozza, hogy a döntéshozóknak konkrét intézkedések végrehajtásával javítaniuk kell az általános versenyképességi lehetőségeken.

További vasúti kapacitások a digitalizáció révén

A Siemens Mobility bemutatja a vasúti ágazat potenciálját a társadalom teljes karbonlábnyomának csökkentésére, amelynek kulcsa a digitalizáció.

Újabb Vectron AC mozdonnyal bővíti flottáját a FOXrail

A magyar árufuvarozó  vasúttársaság ismét egy Siemens Mobility-féle Vectron AC mozdonnyal bővíti járműparkját.

Legfrissebb híreink

Irány a tenger: júliustól ismét közlekedik az Adria InterCity

Idén is elindul a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity, amely július 3. és október 2. között heti 2–4 alkalommal közlekedik.

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Havonta megjelenő hírlevelünkből értesülhet a vasúti világ híreiről. Íratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre!
Email címének megadásával Ön hozzájárul, hogy a Magyar Vasút szerkesztősége személyes adatait hírlevélküldés céljából kezelje az Adatvédelmi Szabályzatnak megfelelően.

Magyar Vasut Meetup

További cikkek a szerzőtől

Mozdonyvezető mobilalkalmazások – trendek Közép-Európában

Egyre jellemzőbb, hogy a mozdonyvezetők számára mobilalkalmazások használatát vezetik be a napi teendők elvégzésének támogatása érdekében.

A vasút szolgálatában – a SENNEBOGEN 718 E a TLC Kft. csúcstechnológiás megoldása

Az infrastruktúra karbantartása során nemcsak a sínek, hanem a vasúthálózat menti növényzet biztonságos kezelése is kulcsfontosságú.

Mesterséges Intelligencián alapuló megoldások a Hitachi Rail-nél

HMAX-ot a vonatok, a jelzőrendszerek és a teljes infrastruktúra optimalizálása érdekében fejlesztette a Hitachi Rail.

A rovat további cikkei

Feldmann Márton az UNIFE vezetésének tagja lett

Az UNIFE, az Európai Vasúti Ipari Szövetség elnökségi tagjává és egyben alelnökévé választotta Feldmann Mártont.

Egyedi arculatos Vectron mozdonnyal ünnepli a MÁV a 180 éves magyar vasutat

Bemutatta a MÁV a magyar vasút 180 éves jubileumára készített, egyedi grafikával ellátott Vectron mozdonyt.

„Ma figyelmesen, holnap épségben!” – Nemzetközi Útátjáró Biztonsági Nap

A kampány a járművezetők, kerékpárosok, rolleresek és gyalogosok figyelmét hívja fel a biztonságos közlekedésre és az útátjárók veszélyeire.