Fontos már gyermekkorban tudatosítani, hogy a közösségi közlekedés a fenntarthatóságot szolgálja.
Csütörtökön, Szolnokon a Közösen, zölden edukációs programmal zárult a MÁV–Volán-csoport idei szerepvállalása a Fenntarthatósági Témahét programsorozatában – írja a MÁV közleménye. Idén a vállalatcsoport a fenntartható közösségi közlekedést személyes és online tanórákkal, üzemlátogatássokkal propagálta, és támogatóként is megjelent.
A szolnoki vasútállomáson a MÁV Rail Tours tematikusan berendezett „zöld kocsijában” a gyerekek kipróbálhatták az emberi erővel működtethető terepasztalt, és közelebbről is megtekinthették a Volánbusz sűrített földgázzal működő autóbuszát. A programon a fenntarthatóság jegyében a vasúti és a buszos közlekedéssel kapcsolatos tesztekkel, különböző edukatív aktivitásokkal és vasútbiztonsági játékokkal is várták az iskolásokat, akik a vállalatcsoport karrier- és pályaorientációs ajánlatairól is tájékozódhattak.
A fenntarthatósági témahét célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. A programsorozatnak köszönhetően a gyermekek már iskolás korban megismerkedhetnek a fenntartható szemlélettel és a föld védelmének fontosságával.
A témahét keretében idén a MÁV-Volán-csoport tíz munkatársa és vezetője tartott önkéntesen tanórákat a közösségi közlekedés előnyeiről és a vállalatcsoport zöld törekvéseiről. A programsorozatot támogató szakmai szervezetként a MÁV 23 helyszínen várta változatos programokkal az iskolásokat a témahét ideje alatt.
A MÁV–Volán-csoport célja, hogy 2050-ig elérje a klímasemlegességet, ezért kidolgozta fenntarthatósági célkitűzéseit, amelyek között kiemelt jelentőségű a közlekedési szolgáltatók szén-dioxid-kibocsátásának csökkentése, a zöld digitalizáció, a hatékony energiagazdálkodás, a hulladékok környezeti terhelésének csökkentése és a körforgásos gazdaságra való áttérés, valamint a környezetbarát, fenntartható vállalati működés kialakítása. A MÁV-START szén-dioxid-számlálója 2021 februárja óta méri, hogy mennyivel csökkenti a társaság a károsanyag-kibocsátást.
Nyitóképünkön az emberi erővel hajtott terepasztal Szolnokon (fotó: MÁV)