fbpx
2026. június 8. hétfő

Felújították a veszprémi felvételi épületet

Kutyabarát állomás készült itatóval, csipolvasóval, futtatóval.

Idén Veszprém és a régió ad otthont az Európa Kulturális Fővárosa programnak, számos rendezvény várja az idelátogatókat. Ehhez kapcsolódva újult meg a vasútállomás is. A felújítás februárban kezdődött, az állomásépületet tatarozták kívül, belül, és ugyancsak korszerűsítették a csatlakozó utasforgalmi területeket. Az első ütem július közepén fejeződött be, azóta használhatják az utasok a megújult utascsarnokot. A kivitelezés második, befejező üteme most zárult le, a teljes állomási környezet megújult – derült ki a MÁV közleményéből.

Rendbehozták a vasútállomás utasforgalmi területeit: az épület külső homlokzatát, a peron felőli területeit, a középperon utasváróit és peronbútorait. Az épület új térkővel burkolt, széles járdafelületen keresztül közelíthető meg, az aluljárót üvegfedéssel látták el, a lépcsők biztonságos használatát új, kétsoros korlát teszi könnyebbé. A megújult aluljáró lejárata mellett, a középső peronon két fedett utasbeállót is telepítettek.

Az utascsarnok mind a város, mind pedig a peron felőli oldala akadálymentesen elérhető, az utasvárót új burkolat, álmennyezet és világítás teszi hangulatosabbá,

innen megközelíthető az akadálymentes, valamint női és férfimosdó is.

Megújultak a statikus utastájékoztató elemek is, a váróteremben új digitális monitor működik. Az épületben étel- és italautomatát, az állomás előtérben, valamint a középső utasperonon új utcabútorokat helyeztek el. A felvételi épület új peron- és előtetőt is kapott.

A nyugati oldalon létrejött egy fedett, ún. „nyári váró”, amit szintén dinamikus utastájékoztatási rendszerrel, továbbá jegykiadó automatákkal, padokkal és biciklitámaszokkal szereltek fel.

Az állomásépület és a P+R parkoló között új járdakapcsolat létesült.

Veszprémben valósult meg elsőként az „állatbarát állomás” mintaprojektje is. Kutyás itatóval felszerelt ivókutat raktak ki, valamint a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvánnyal az utasok számára elérhető helyszínen kutyacsip-leolvasót is telepítettek. Ezen felül egy kutyafuttatót is kialakítottak az állomással szembeni területen.

Veszprém vasútállomás felújítása 1,204 milliárd forintból készült el. Ebből 750 millió forint a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros támogatásból jött, 454 millió forint a MÁV saját forrása. A kivitelezést a MÁV FKG végezte, a VEMÉVSZER Építő- és Szerelőipari Kft. közreműködésével.

A Volánbusz 71 millió forint saját forrásból újította fel az autóbuszvezetők pihenőépületét, valamint kisebb tereprendezési és parkosítási munkákat hajtott végre az autóbusz-állomás területén.

A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt összesen további közel 450 millió forintot fordított arra, hogy ingatlanvásárlással, bontással és részleges felújítással egy rendezett környezetet biztosítson a városba érkezők számára. A Jutasi út 30. és 32-es szám alatti épületeket lebontották, helyükön letisztult zöldfelület, valamint kutya- és utasváró épült.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat nappali melegedő funkciója az évekig kihasználatlanul álló MÁV Munkásszálló épületébe került, ahol az épület részleges felújítását, valamint a zöldterület rendezését követően a megújult épületszárny közvetlenül tud kapcsolódni a szeretetszolgálat által üzemeltetett Hajléktalanok Otthonához és egyéb intézményeihez.

A kulturális főváros projekthez köthető a V-Bike elektromos közbringarendszer új dokkolóállomása is.

A vasútállomás komplex fejlesztéséhez kapcsolódva, az önkormányzat jelenleg is dolgozik az állomás megközelítését biztosító út- és járdaburkolat teljes, valamint a lámpás csomópontot részleges megújításán, a várható befejezési határidő 2023 november vége.

Nyitóképünk a MÁV-tól származik.

Ezek is érdekelhetik

Vezetőváltás a MÁV Szolgáltató Központ élén, teljes átalakítást ígér a szaktárca

Azonnali hatállyal felmentették tisztségéből Bada Jánost, a MÁV Szolgáltató Központ vezérigazgatóját, helyére dr. Simon Enikőt nevezték ki.

Átvilágítják a MÁV-csoport működését, már személyi változás is történt a menedzsmentben

A KBM felmentette pozíciójából Dányi Gábor MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettest, a elkezdődött a MÁV átvilágítása.

Minden eddiginél nagyobb közlekedési terhelésre készül Budapest a BL-döntő idejére

Megkezdődött az intenzív felkészülés közlekedési szempontból is a május 30-i budapesti labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjére.

Drasztikusan növekszik a MÁV-csoport munkatársait érő támadások száma

Az idei év első négy hónapjában már 69 esetben támadtak rá a MÁV-csoport munkatársaira - aggasztó a tendencia.

Súlyos károkat okozott a Gyoma mellett kisiklott Békés InterCity

A baleset során a szerelvény négy kocsija hagyta el a síneket, a vonat mintegy 300 méteren rongálta meg a vasúti pályát.

MÁV: a dunakeszi járműgyártó- és karbantartó bázis visszakerülése szakmailag igazolható lépés

A MÁV-csoport a tulajdonos államtól feladatba kapta a Dunakeszi Járműjavítót tulajdonló, csődbe jutott magáncégek visszavásárlását.

Legfrissebb híreink

A DSV lezárta a Schenker magyarországi integrációját

A tranzakció eredményeként a dán logisztikai vállalat hazánk egyik legnagyobb logisztikai szolgáltatójává vált.

A Kombinált Fuvarozási Irányelv megőrzését sürgeti a vasúti ágazat

Közös szakmai állásfoglalásban fordultak az Európai Bizottsághoz és az uniós döntéshozókhoz a vasúti és kombinált fuvarozási ágazat európai szervezetei.

Vitézy: 35 db emeletes InterCity-motorvonat beszerzése indulhat meg idén

Az EU-val megkötött finanszírozási megállapodásnak köszönhetően 35 új InterCity-motorvonat beszerzésére nyílhat lehetőség.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Havonta megjelenő hírlevelünkből értesülhet a vasúti világ híreiről. Íratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre!
Email címének megadásával Ön hozzájárul, hogy a Magyar Vasút szerkesztősége személyes adatait hírlevélküldés céljából kezelje az Adatvédelmi Szabályzatnak megfelelően.

Magyar Vasut Meetup

További cikkek a szerzőtől

A DSV lezárta a Schenker magyarországi integrációját

A tranzakció eredményeként a dán logisztikai vállalat hazánk egyik legnagyobb logisztikai szolgáltatójává vált.

A Kombinált Fuvarozási Irányelv megőrzését sürgeti a vasúti ágazat

Közös szakmai állásfoglalásban fordultak az Európai Bizottsághoz és az uniós döntéshozókhoz a vasúti és kombinált fuvarozási ágazat európai szervezetei.

Vezetőváltás a MÁV Szolgáltató Központ élén, teljes átalakítást ígér a szaktárca

Azonnali hatállyal felmentették tisztségéből Bada Jánost, a MÁV Szolgáltató Központ vezérigazgatóját, helyére dr. Simon Enikőt nevezték ki.

A rovat további cikkei

A Kombinált Fuvarozási Irányelv megőrzését sürgeti a vasúti ágazat

Közös szakmai állásfoglalásban fordultak az Európai Bizottsághoz és az uniós döntéshozókhoz a vasúti és kombinált fuvarozási ágazat európai szervezetei.

Vitézy: 35 db emeletes InterCity-motorvonat beszerzése indulhat meg idén

Az EU-val megkötött finanszírozási megállapodásnak köszönhetően 35 új InterCity-motorvonat beszerzésére nyílhat lehetőség.

Vezetőváltás a MÁV Szolgáltató Központ élén, teljes átalakítást ígér a szaktárca

Azonnali hatállyal felmentették tisztségéből Bada Jánost, a MÁV Szolgáltató Központ vezérigazgatóját, helyére dr. Simon Enikőt nevezték ki.