A tulajdonosi joggyakorló Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) felmentette pozíciójából Dányi Gábor Zoltán MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettest. A MÁV közleménye szerint a vállalatcsoport munkatársainak adott tájékoztatásból az is kiderült, hogy a vezetőváltás egyúttal egy működési korszak lezárását és egy új struktúra építésének a kezdetét is jelenti.

Hangsúlyozzák, hogy ennek az új szakasznak a megalapozása és vezetése elsősorban közlekedésszakmai alapokon fog nyugodni, és ennek egyik első lépése, hogy ennek irányítására Bakos Krisztina kapott megbízást, aki kontrolling főigazgatóként már hosszú ideje bizonyította szaktudását és elkötelezettségét a cégcsoportnál. A szakember a mai naptól eredeti pozícióját megtartva végzi a gazdasági terület vezetését is.
A MÁV közleménye kiemeli azt is, hogy az állam tulajdonosi jogait gyakorló Közlekedési és Beruházási Minisztérium vezetése megkezdte a MÁV-csoport átvilágítását, és ennek a folyamatnak eredményeként az sem zárható ki, hogy további személyi változások is lehetnek a menedzsmentben. A KBM portfóliójába tartozó más állami cégeknél is hasonlóan megkezdődtek az átvilágítások, így ott is lehetnek személyi változások.
A Közlekedési és Beruházási Minisztériumban is történtek személyi változások
A május 19-i Magyar Közlönyben megjelent két határozat is Magyar Péter miniszterelnöktől, amely szerint Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter javaslatára azonnali hatállyal felmentette a szaktárca két helyettes államtitkárát, Határ Renátát, illetve Bartal Tamást. A hivatkozott jogszabály lehetővé teszi, hogy az érintetteket indokolás nélkül mentsék fel a pozíciókból. A minisztériuman Bartal Tamás a közbeszerzésekért és a vagyongazdálkodásért, míg Határ Renáta az építésgazdaságért felelt.
Fotó: MÁV


