A szűk kétéves kísérleti projekt végül egy sikeres, nélkülözhetetlen szolgáltatássá nőtte ki magát a Rail Cargo Group életében. 2023-ban mintegy 2,45 millió tonna fuvar lebonyolítására került sort TransFLEX összeköttetés keretében – tájékoztatott a Rail Cargo Hungaria.
A Rail Cargo Group 2022 szeptemberében két mozdonnyal indította meg a TransFLEX kísérleti projektjét Németországban, hogy a rendszeres TransFER összeköttetések kiegészítéseként rugalmas, eseti jellegű megoldást biztosítson a gyorsan változó piacon. A TransFLEX, mint új szolgáltatás mára már a Rail Cargo Group termékportfóliójának teljes értékű része, és nevéből adódóan a lehető legnagyobb flexibilitást biztosítja, az ügyfelek egyedi igényeihez igazodva személyre szabott megoldásokat kínál a rendelések alkalmával.
Mit tud a TransFLEX? Rugalmas tervezés és maximális alkalmazkodás a rendelési igényekhez az idő, mennyiség és viszonylat tekintetében egyaránt. Lehetőség van alkalmi/spot fuvarok rugalmas foglalására, továbbá, multimodális megoldásokra, beleértve a teherautóval történő elő- és utófuvarozást.
Az RCH tájékoztatása szerint a projekt sikerét igazolja, hogy mostanra a mozdonyok száma kettőről 15-re nőtt. Csak 2023-ban mintegy 2 300 TransFLEX összeköttetés keretében 2,45 millió tonna fuvar lebonyolítására került sor, ami 1,28 millió kilométernyi sínen megtett útnak felel meg.
Az irányvonatok elsősorban Németországon belül, de határokon átívelően Ausztriába is közlekednek. A TransFLEX különösen a vegy- és ásványolajipari ügyfelek számára bizonyult ideális megoldásnak – főként akkor, amikor a gyorsaság a cél – emelte ki az RCH.
Fotó: Rail Cargo Group LinkedIn