A Prolan Irányítástechnikai Zrt. rangos nemzetközi elismerésben részesült az UNIFE által. A magyar cég az idei évben folytatott kiemelkedő CSR tevékenységéért elnyerte a „UNIFE SME Award” díjat, az elismerést a berlini InnoTrans szakkiállítás keretében egy külön díjátadó eseményen adták át a vállalat képviselőinek.
Középvállalkozásként a Prolan kiemelt figyelmet fordít arra, hogy valamennyi munkatárs ismerje, és részévé váljon annak az értékteremtésnek, amely megoldásaik sikerét, a vevőik elégedettségét biztosítja. A működési környezet ismerete, az alkalmazkodás képessége teszi lehetővé, hogy testre szabott, egyedi megoldásokkal növeljék az ügyfélélményt, és adaptív válaszokat adjanak a társadalmi felelősségvállalás keretében a régióban felismert hiányokra, problémákra, igényekre.
A Prolan az alapítói értékrendjét ápolva és tovább építve kiemelkedő szerepet játszik a vasúti szakmakultúra népszerűsítésében, a fiatal mérnökök és szakirányú képzésben résztvevők pályaorientációjában, a régió hátrányos helyzetű lakosságának, intézményeinek támogatásában, egészségügyi szolidaritásban, valamint a környezettudatos működésben.
Feldmann Márton, a Prolan vezérigazgató-helyettese, a vasút-automatizálási üzletág igazgatója az elismerés átvételét követőeb beszédében kiemelte, hogy
„munkatársai kezdeményezőkészségét, áldozatvállalását, valamint az alapítók által meghonosított családias légkört, a szakma szeretetét dicséri a kitüntetés.”
A Prolanról röviden
A Prolan Zrt. 178 főt foglalkoztat budakalászi székhelyén, főbb, saját fejlesztésű termékei a vasúti központi forgalomirányító és -ellenőrző rendszerek (KÖFI), hibrid-elektronikus biztosítóberendezés, a vasúti energiaellátást felügyelő és vezérlő megoldások, továbbá a vasúti fedélzeti rendszerek és energiamenedzsment készülékek, amelyek a magyar vasúti hálózat több mint egynegyedén, valamint Bulgáriában és Törökországban, valamint a német vasútnál is megtalálhatók. A társaság 2018. óta tagja a UNIFE-nek, és hatodik alkalommal kiállítója az InnoTrans-nak.
Az UNIFE szerepe
Az UNIFE a vasúti beszállítóipar európai szövetségeként egyedülálló, 120 tagvállalatot tömörítő hálózatot alkot Európa-szerte, amelyeknek egyharmada kis- és középvállalkozás (kkv). Ha a vasút a fenntartható mobilitás gerincének tekinthető, akkor joggal mondhatjuk, hogy a kkv-k a vasúti beszállítóipar gerincét alkotják.
Az EU-ban a vállalkozások 99%-a kkv. Az UNIFE kkv-bizottsága az UNIFE 45 tagját tömörítő platform, amely a kkv-kat érintő uniós szakpolitikákról és a számukra elérhető uniós forrásokról szóló információk megosztására és megismerésére szolgál. Ez a csoport azon dolgozik, hogy megkönnyítse a kkv-tagok hozzáférését az uniós finanszírozási támogatási rendszerekhez, és megértse az uniós szakpolitikák hatását az ipar, a környezetvédelem, a szellemi tulajdon, a beruházások, a digitalizáció, a készségek és egyéb területeken.